logo banner

دفاع در برابر دستان حریف

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که روبروی کشتیگیری قرار گرفته باشید که مدام دست زیر بقل شما میکند و با این حرکت میخواهد تعادل

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که روبروی کشتیگیری قرار گرفته باشید که مدام دست زیر بقل شما میکند و با این حرکت میخواهد تعادل شما را بهم بزند و شما را به بیرون هل دهد یا زیرگیری کند. برای فرار از این حالت و تبدیل آن به یک موقعیت ما یک کلیپ برای شما آماده کرده ایم تا متوجه شوید که در این موقعیت چه فنی باید اجرا شود.

سبک بسیاری از کشتی گیران به این گونه است که دست زیر بغل حریف خود ببرند و حریف را به بیرون هل دهند. فنون و تکنینک‌های زیادی برای فرار از این موقعیت وجود دارد که یکی از این فنون و تکنیک‌ها را به شما آموزش میدهیم.

در این تکنیک، دفاعی که شما در برابر حریف انجام میدهید را تبدیل به یک حمله  و امتیاز میکند بدون اینکه انرژی زیادی از دست دهید و هیچ گونه ریسکی هم برای شما ندارد. کلید و به اصطلاح ریزکاری‌های این فن حرکت سر، اجرای به موقع و ایجاد فضا برای زیرگیر است.

توجه شود که در لحظه که میخواهید زیر گیری کنید دست حریف را تا جایی که امکان دارد به طرف پایین بکشید و تا لحظه ای که پای حریف را نگرفته اید دست حریف را نگه دارید. 

 

 

مقالات مرتبط
;
درباره نویسنده
سعید نجفیان

سلام نجفیان هستم. مهندس کامپیوتر و عاشق کشتی و طراحی سایت. در حال حاضر کمک مربی کشتی هستم و دوست دارم روز به روز دانش خودم رو ارتقا بدم. امیدوارم مطالب سایت دوست داشته باشی و اگه کم و کاستی جایی دیدی بهم بگی تا سعی کنم مشکلش برطرف کنم. برای ارتباط با من هم میتونی در فرم زیر پیامت رو وارد کنی یا توی کانال تلگرام پیام بدی.

0 نظر در این مقاله

پاسخ بگذار

بازگشت به ابتدای صفحه